Takács László

Takács László

A Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi karán, Gazdaságpolitika főszakirányon szereztem diplomát 2005-ben, majd egy évre Hollandiába mentem tanulni és a Dronten Professional Agricultural University angol nyelvű képzésén vettem részt EU Funds Management szakirányon, ahol Nemzetközi Pénzügyi Menedzser és Agrárdiplomát kaptam. 2011-2013 között — munka mellett levelező tagozaton — a Szent István Egyetem Gépészmérnöki karán, Energiagazdálkodási szak megújuló energiaforrások képzésén vettem részt és energiagazdálkodási szakértő szakképzettséggel gazdagodtam.

Energetikai szakmai pályafutásomat a közigazgatásban kezdtem, ahol elsősorban az energiahatékonysági és megújuló energiai stratégiák, a támogatási ösztönző rendszerek kidolgozásával, továbbá a 2014-2020 programidőszak operatív programjainak tervezésével, és az indikátorok háttérszámításainak elvégzésével foglalkoztam. Munkám során komplex képet kaptam a hazai és az EU-s energia- és klímapolitikáról, a hazai és uniós forrásokból finanszírozott beruházási támogatási rendszerekről, továbbá a megújuló energia jelenlegi és a jövőben bevezetni tervezett működési támogatási rendszeréről. Ezt követően, 2016. elején csatlakoztam a Vanessia Magyarország Kft.-hez és elsősorban az energetikai pályázatok kapcsán végzek tanácsadási tevékenységet. Szívügyemnek tekintem az energetikát, rajongok a szakmámért. A környezetemben élőket gyakran ösztönzöm az erőforrások és az energia tudatos felhasználására. Kérem, keressen bizalommal.

 

ELÉRHETŐSÉGEIM:

 (+361) 319-2707/120      (+36 20) 405-6824        laszlo[kukac]vanessia.hu

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal „a villamos energia rendszerhasználati díjak, csatlakozási díjak és külön díjak alkalmazási szabályairól" szóló 10/2016. (XI. 14.) MEKH rendelete értelmében, amennyiben a háztartási méretű kiserőmű telepítését tervező rendszerhasználó igénybejelentése 2017. március 31-e után történik meg, akkor a rendszerhasználónak 4 kW teljesítményt meghaladó részre elosztói teljesítménydíjat kell fizetnie, kivéve, ha az áram visszatáplálása a hálózatba műszakilag akadályozott. Az elosztói teljesítménydíj a rendelet hatályos szövege szerint jelenleg 0 Ft/kW/év, azonban ez egy egyszerű jogi aktussal bármikor megemelhető.

A megszabott 4 kW-s határ gyakorlatilag az összes, naperőmű beruházást tervező kis-, és középvállalkozást érinti.

Júliusra várható az a régóta várt pályázati felhívás, melynek keretében a vidéki telephellyel rendelkező mikro-, kis-, és középvállalkozások épületenergetikai fejlesztéseikhez igényelhetnek uniós támogatást. Röviden összefoglaltuk Önnek a hamarosan megjelenő pályázat legfontosabb ismérveit:

Első és egyben legfontosabb feltétel, hogy a felhívás keretében csak energiahatékonyság fokozását és megújuló energiaforrás felhasználását megvalósító projektekre vonatkozóan lehet támogatási kérelmet benyújtani.

Az eddigi gyakorlatnak megfelelően a pályázók köre mikro-, kis-, és középvállalkozások, valamint egyéni vállalkozók lehetnek, azonban nem lesznek támogathatóak a Közép-Magyarországi régió területén megvalósuló projektek.

A GINOP menetrend legutóbbi módosításából (1201/2016. (IV. 15.) Korm. határozat) az is kiderült, hogy a 2016-4.1.1-16 pályázat 59,45 Mrd Ft vissza nem térítendő keretét a GINOP-8.4.4-4.1.1-16 felhívás keretében további 30,89 Mrd Ft visszatérítendő támogatási keretösszeggel egészítették ki.

A visszatérítendő és vissza nem térítendő támogatások kötelező kombinálásán belül várhatóan legfeljebb 50 millió Ft vissza nem térítendő támogatás igényelhető majd egy projektre, legalább 10%-os mértékű önerő mellett,a fennmaradó költségekre pedig visszatérítendő támogatás igényelhető.

fotó: Tab Város Honlapja

Pénteken megjelent a megyei jogú városok önkormányzati épületállományának energetikai szempontú fejlesztését célzó, valamint az Önkormányzatok által vezérelt, a helyi adottságokhoz illeszkedő, megújuló energiaforrások kiaknázására irányuló energiaellátás megvalósítása, komplex fejlesztési programok keretében című pályázati felhívások, így ezekkel együtt jelenleg már 6 aktív pályázati lehetőség áll önkormányzatok rendelkezésére energetikai fejlesztéseik megvalósítására.

A könnyebb áttekinthetőség kedvéért foglaljuk most össze az önkormányzati energetikai pályázatok legfontosabb ismérveit:

https://www.high-endrolex.com/33