|
Vanessia Kft
A Vanessia Kft. 20 éves múltra tekint vissza a pályázati tanácsadói piacon. Cégünk a 2021-es pályázati szezon elejére közel 4.800 sikeres pályázat elkészítésében, menedzselésében vett részt. Segítséget kívánunk nyújtani ahhoz, hogy az ötletekből, elképzelésekből, vágyakból a valós lehetőségeknek megfelelő, sikeres projektek szülessenek. Szakembereink a projektgenerálástól a zárójelentések és elszámolások beadásáig ügyfeleink segítségére vannak; ennek köszönhetően az elmúlt 3 év átlagában sikerarányunk 90% feletti.
Jelenleg 16 főállású tanácsadó, 26 projektmenedzser és 5 külsős szakember adja tevékenységünk szakmai alapját. Működésünk kiterjed az ország egész területére, irodáink Budapesten, Pécsett és Debrecenben találhatóak.
Vállalkozásunk az évek során folyamatosan bővítette tevékenységi- és ügyfélkörét. A kis- és középvállalkozási szektor mellett egyre gyakrabban vették igénybe szolgáltatásainkat a közszféra szereplői: önkormányzatok és azok intézményei (egészségügy, oktatás, szolgáltatás, művelődés) is a hazai és uniós pályázatok során.
Célunk és küldetésünk a magyarországi köz- és vállalkozói szféra szereplőinek minél szélesebb körű tájékoztatása, naprakész, pontos információkat kívánunk szolgáltatni az uniós és hazai pályázatokról, felkészíteni őket a sikeres pályázásra. Szakértői tevékenységünkkel ügyfeleink számára értékes, a gyakorlatban is jól hasznosítható megoldásokat biztosítunk. Sikereink titka az, hogy minden projektet önálló értékként kezelünk, nem alkalmazunk sablon megoldásokat.
ELÉRHETŐSÉGEINK:
☏ (+361) 319-2707 ⎙ (+36 1) 319-2702 ✉ vanessia[kukac]vanessia.hu
Sajtószemle: Portfolio - 2022. május 5.
A 2021-2027-es uniós pályázati ciklusban kb. 9750 milliárd forint támogatási összegre lehet számítani, amelyből közvetlenül a vállalkozások beruházásaira vagy fejlesztésére 1490 milliárd forint költhető el és ebből a legnagyobb rész, mintegy 1000 milliárd a GINOP Pluszban látszik, amelyből eddig már 440 milliárd forintot ki is osztottak a nyerteseknek – derül ki a Via Credit összesítéséből, amelyhez átnézték a fejlesztési tervek, illetve a megítélt támogatások részleteit.
Arra hívják fel a figyelmet, hogy idén a GINOP Pluszon belül nem lehet tömeges pályázatra számítani, de két kiírásban (K+F és Magyar Multi Program) összességében jelentős, mintegy 100 milliárd forintos keret kiosztása várható.
Azt is előrevetítik, hogy inkább jövőre várható újabb uniós pályázati cunami.
Még mindig széles az a magyar vállalkozói kör, aki csak és kizárólag vissza-nem-térítendő támogatásban gondolkodik, holott évek óta tudhatjuk, lassanként a vissza nem térítendő helyett egyre inkább visszatérítendő, vagy kombinált támogatással telik meg az EU-s pénzek képzeletbeli kasszája. A mostani járványhelyzet és az ezzel együtt járó gazdasági recesszió azonban kész helyzet elé állította a vállalkozásokat. A túlélés érdekében fejleszteni kell és nincs idő várni a megfelelő vissza nem térítendő pályázati lehetőségre. Gyors és kellőképpen rugalmas támogatási lehetőségre van szükség, iparági, területi, vagy egyéb korlátozások nélkül.
A változó kamatozású hitelek azonban rengeteg kockázatot rejtenek magukban, amit sok vállalkozó -teljesen jogosan - nem kíván vállalni.
Léteznek és egyre bővülnek azonban azok a támogatott hitelkonstrukciók, amelyek a piaci ajánlatoknál kedvezőbb feltételekkel, fix kamattal, vagy akár teljesen kamatmentesen biztosítják a vállalkozás működéséhez, fejlesztéséhez szükséges megfelelő forrást. Sőt a mostani krízishelyzetben egyre több visszatérítendő támogatási konstrukció jelenik meg, amelyek kifejezett célja az átmeneti likviditási problémákkal küzdő, vagy a túlélés érdekében fejleszteni kívánó vállalkozások megsegítése.
Idén nyáron a koronavírus járvány negatív hatásainak ellensúlyozására számos új, a hazai vállalkozások újraindítását segítő hiteltermék jelent meg. Ilyen a Széchenyi Kártya GO! hitelprogram, amely kedvezményes, a futamidő végéig rögzített kamatozású hitelei 1 milliótól akár 1 milliárd forint hitelösszegig igényelhetők a magyar kis- és középvállalkozások számára.
A Széchenyi Kártya GO! hitelei célzott módon biztosítják a vállalati működés fenntartásához, fejlődéséhez szükséges forrásokat, lehetővé teszik a vállalkozások beruházási elképzeléseinek megvalósítását, segítik a cégek likviditását, továbbá segítenek a normál üzletmenet visszaállításában, a működés újraindításában, és a jövőbeli növekedés feltételeinek biztosításában.
A Széchenyi Kártya GO! új hiteleinek sajátossága, hogy
- 1 milliótól akár 1 milliárd forint hitelösszegig,
- a teljes futamidő alatt fix kamattal,
- gyorsan, a lehető legrövidebb hozzáféréssel,
- a vállalkozók igényeit és helyzetét alapul véve kialakított igénylési feltételek szerint,
- a forgóeszközhitel tőketörlesztésére akár 9 havi, míg a beruházási hitelekre akár 24 havi türelmi idő biztosítása mellett
- a legtöbb konstrukcióban akár ingatlan fedezet nélkül igényelhetők.
A következő hónapokban új pályázati felhívások jelennek meg a Vidékfejlesztési Program keretében. Nagy a beruházási szándék az agrárszektorban, így a hazai társfinanszírozás határozott megemelésével az átmeneti két évben a Kormány kiemelt figyelmet fordít a gazdaság versenyképességet és hatékonyságot elősegítő fejlesztésekre.
Cél a vidék megújítása, az agrár- és élelmiszeripar modernizációja, a nagyobb hozzáadott értékű ágazatok fejlesztése, melyet az ősszel megnyíló pályázatok is elősegítenek.
Takarmány-előállító üzemek fejlesztésének támogatása várhatóan 50 milliárd forint keretösszeggel jelenik meg, s előre láthatólag ősztől nyílik majd lehetőség a támogatási kérelmek benyújtására. A felhívás támogatni kívánja mind a haszonállat takarmánygyártást, mind a kedvtelésből tartott állateledel-gyártást, így többek között a takarmány-előállításhoz kapcsolódó új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek kialakítása, takarmány-előállításhoz kapcsolódó, üzemen belüli anyagmozgatáshoz és/vagy raktározáshoz és/vagy csomagoláshoz szükséges új eszközök beszerzése támogatott.
Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: minimum 50 millió Ft, maximum 2 milliárd Ft. Támogatási kérelmet nyújthat be a Magyarországon székhellyel rendelkező, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező vállalkozás, amely lezárt üzleti évvel, tevékenysége Annex I. termék feldolgozására irányul, tevékenysége kizárólag Annex I. (2309 árucsoportba tartozó), haszon- és kedvtelésből tartott állatok takarmányozására szolgáló termékek előállítására irányul.
A Tavaszi fagykár megelőzésére szolgáló beruházások támogatása elnevezésű felhívás alapvető célja a tavaszi fagykár elleni védekezés támogatása, a termelési kockázatok csökkentése, kiküszöbölése. A felhívás keretében támogatott tevékenység a tavaszi fagykár megelőzését szolgáló eszköz, berendezés, technológia beszerzése és telepítése: rögzített (telepített) vagy mobil (áttelepíthető) légkeverő berendezések, autonóm hőtermelő berendezések (fagyvédelmi kályhák, más fűtőberendezések), továbbá vontatott hőtermelő vagy légkeverő gépek.
A felhívás kapcsán támogatási kérelmet azok a mezőgazdasági termelők nyújthatnak be, akik legalább 6000 euró STÉ üzemmérettel rendelkeznek és igazolják, hogy árbevételüknek legalább 50%-a mezőgazdasági tevékenységből származik. A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 5 milliárd Ft. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege – egyéni és kollektív projekt esetén is – maximum 100 millió forint. A támogatás maximális mértéke egyéni és kollektív módon végrehajtott projekt esetén egyaránt az összes elszámolható költség 80%-a.
Hazánk bővelkedik turisztikai szempontból is kiemelkedő fontossággal bíró térségekkel, amelyek az utóbbi évek során jelentős támogatáshoz jutottak. Nem elegendő a turisztikai attrakciók fejlesztése, figyelmet kell fordítani az elérhető szálláshelyek minőségére és versenyképességére. A vidéki térségekben működő mikrovállalkozásnak minősülő mezőgazdasági termelők részére csak néhány pályázati felhívás áll rendelkezésre turisztikai jellegű tevékenységeik fejlesztésére, újak kialakítására.
Ezért várhatóan idén ősszel megjelenik a „Nem mezőgazdasági tevékenységek diverzifikációja – Vidéki turizmus fejlesztése" című felhívás, amely e kedvezményezetti kör részére biztosít támogatási lehetőséget szálláshely kialakítására, bővítésére, berendezésére és a hozzá kapcsolódó kiegészítő turisztikai szolgáltatáshoz szükséges eszközök beszerzésére is a tervek szerint.
Az 50 milliárd forint keretösszegű konstrukció segítségével olyan színvonalú minőségi változások érhetőek el az érintett szálláshelyeken, amelyeket önerőből egyszeri beruházás keretében nem tudnának megvalósítani a gazdák.
Sajtószemle: Portfolio - 2021. szeptember 20.
Az Európai Bizottság a minap jóváhagyta Magyarország új, 2022-2027 időszakra vonatkozó regionális támogatási térképét, ami alapján 2022. januártól nem lesznek többé hátrányban a Pest megyei cégek, sőt, ők lesznek a legnagyobb nyertesei a pályázati rendszernek – hívja fel a figyelmet a friss brüsszeli döntés kapcsán a Via Credit.
Épphogy vége a nyárnak és máris nyakunkon a negyedik hullám, tetézve a bajt, hogy immár egy új, az úgynevezett delta variánssal kell felvennünk a küzdelmet. Méghozzá úgy, hogy korlátozások nincsenek és csaknem 1,8 millió gyermek kezdte meg a napokban az új iskolaévet. Jön az ősz, több zárt térben történő kontaktussal, amely segíti a vírus terjedését. Folytassam?
Bizakodásra ad azonban okot, hogy a nemzetközi tapasztalatok alapján a magasabb fertőzésszámok most várhatóan sokkal kevesebb súlyos esettel járnak majd, a kórházak nem terhelődnek túl, az emberek nem halnak meg akkora számban mint korábban.
Azt is tudjuk, hogy a delta variáns magasabb arányban jár kórházi kezeléssel és a fiatalabbakra is veszélyesebb, mint a korábbi vírusváltozatok, vagyis az oltatlanok súlyosabb következményekkel nézhetnek szembe.
Ugyanakkor a társadalom teljes védettségén az átoltottság nagyon sokat javít. Olyannyira, hogy az eddigi tapasztalatok szerint a magas védettséggel rendelkező országokban a halálesetek érdemben elmaradnak attól, amit hasonló fertőzésszámok mellett a 2. és 3. hullámok esetében láttunk.
A megugró fertőzésszám és a korházi kezelések magas száma ugyanakkor munkáltatóként továbbra is komoly kockázatot rejt, hiszen akár teljes gyáregységek hetekre történő leállását is okozhatja.
Éppen ezért, még akkor is ha a következmények kevésbé ijesztőek, a negyedik hullám elleni védekezés ugyanúgy fontos, mint korábban. A fertőzés nyomon követése, megszakítása több héttel elodázhatja a járvány igazi berobbanását és az újabb korlátozások bevezetését. Tegyünk meg mindent azért, hogy másfél évvel a vírus kitörése után végre ne legyen szükség újabb korlátozó intézkedésekre.
Szerencsére az MLG Consulting Kft által kínált antigén típusú gyorsteszt a delta variánssal szemben is hatékony, hivatalos szakértői vizsgálatok támasztják alá, hogy a teszt 99% fölötti hatékonysággal mutatja ki a vírust az összes új - delta, delta plus, lambda, indiai, brazil, dél-afrikai és brit - variánssal szemben is.
Rendkívül egyszerűen, bárhol elvégezhető és gyors, eredménye 15-30 perc alatt megvan, így megoldást kínál a vállalkozások számára dolgozóik racionális keretek közötti gyors, rugalmas és költségkímélő szűrésére.
Sajtószemle: Portfolio - 2021. augusztus 17.
A második negyedévben a magyar gazdaság teljesítménye (szezonálisan és naptárhatással igazítottan) 2,7%-kal múlta felül az első negyedéveset. A GDP 17,9%-kal magasabb, mint egy évvel ezelőtt, amikor a koronavírus-válság első sokkja óriási leállásokat eredményezett a hazai gazdaságban. Az elemzők előzetesen arra számítottak, hogy az előző negyedévhez képest 2%-os, éves összevetésben pedig 17,2%-os lesz a gazdasági bővülés. Vagyis a gazdaság még annál is dinamikusabban bővült, mint amire a szakértők számítottak.
Az elmúlt hetekben két újabb GINOP PLUSZ pályázat került társadalmi egyeztetésre:
MAGYAR MULTI PROGRAM (GINOP PLUSZ-1.1.2-21)
A felhívás célja a kiemelkedő teljesítményű, valamint jelentős növekedési potenciállal rendelkező vagy élvonalbeli technológiák és korszerű vállalati technológiai megoldások adaptálására alkalmas, innovatív KKV-k komplex fejlesztésének támogatása, amely nem csupán a vállalati fejlesztés egy-egy elemére koncentrál (pl.: eszközbeszerzés), hanem azok integrálhatósága érdekében a teljes vállalati működést egyedileg, a vállalatra szabottan fejleszti.
Ennek érdekében a technológiai és infrastrukturális adottságok megteremtése mellett a felhívás lehetőséget biztosít szakértői szolgáltatások minősített szolgáltatóktól való igénybevételére műszaki-, termék- és szolgáltatásfejlesztés, szellemi tulajdoni oltalomszerzés, marketing, márka- és arculatépítés, stratégiai és vállalati pénzügyi tanácsadás, valamint szervezet-, folyamat- és menedzsmentfejlesztés területén.
A felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 100 milliárd Ft, az igényelhető támogatás összege minimum 30.000.000 – maximum 2.500.000.000 Ft, maximális mértéke pedig - területtől és vállalkozásmérettől függően - maximum az összes elszámolható költség 50%-a.
A támogatási kérelmek benyújtására várhatóan 2021. szeptember 2. napjától 2022. szeptember 1. napjáig lesz lehetőség.
Rövid pályázati tájékoztató: GINOP PLUSZ-1.1.2-21 - MAGYAR MULTI PROGRAM
ZÖLD NEMZETI BAJNOKOK (GINOP PLUSZ-1.3.1- 21)
A felhívás célja a zöld ipar területén tevékenykedő mikro-, kis- és középvállalkozások technológiaváltásának támogatása, a hazai hozzáadott érték növelése a feltörekvő zöldgazdasági piacokon. A támogatás célja, hogy elősegítse a vállalati, közületi és lakossági zöldgazdasági beruházásokat kiszolgálni képes hazai gyártói bázis szélesedését és megerősödését, valamint hozzájáruljon a körforgásos gazdasági folyamatok kiépüléséhez. Ennek érdekében a felhívás célcsoportjába tartoznak az energiahatékonysági, elektromobilitási vagy vízgazdálkodási technológiákat gyártó vállalkozások, továbbá az egyszer használatos műanyagokat helyettesítő vagy másodlagos alapanyagokat előállító és felhasználó vállalkozások.
Pályázhatnak azon mikro-, kis-, és középvállalkozások:
- amelyek a támogatási kérelem benyújtása előtt kiállított IFKA előminősítési tanúsítvánnyal rendelkeznek,
- amelyek rendelkeznek legalább 1 lezárt, teljes üzleti évvel
- amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben legalább 3 fő volt
- amelyeknek a támogatási kérelem benyújtását megelőző utolsó jóváhagyott lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója szerinti nettó árbevétele legalább 30 millió forint volt,
- amelyek Magyarország területén székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, kettős könyvvitelt vezető egyéni vállalkozók és egyéni cégek, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei,
- amelyek nem tartoznak a KATA hatálya
A felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 30 milliárd Ft, az igényelhető támogatás összege minimum 20.000.000 – maximum 1.500.000.000 Ft, maximális mértéke pedig - területtől és vállalkozásmérettől függően - maximum az összes elszámolható költség 50%-a.
A támogatási kérelmek benyújtására várhatóan 2021. szeptember 9. napjától 2022. szeptember 30. napjáig lesz lehetőség.
Rövid pályázati tájékoztató: GINOP PLUSZ-1.3.1- 21 - ZÖLD NEMZETI BAJNOKOK
Sajtószemle: Portfolio - 2021. június 16.
Az utóbbi hetekben közel 800 milliárd forintnyi uniós pályázati keret jelent meg Magyarországon, azaz anélkül, hogy erről komolyabb hírverés lenne, valójában újra kitört a pályázati láz az országban. Hozzá kell persze tenni, hogy az eddig kiírások nagy része még a drasztikusan megemelt 2014-2020-as vidékfejlesztési támogatási programból ered, de közben azért egy 200 milliárdos kerettel a 2021-2027-es ciklus „első fecskéje" is megjelent a gazdaságfejlesztési programban és rövidesen további több százmilliárdos keretek zúdulnak a piacra. Mindezzel párhuzamosan sok olyan anyagot is kiadtak a hatóságok, amelyek a következő 7 év összes pályázójának fontosak lesznek, ami szintén jelzi, hogy valójában már el is indult idehaza az új pályázati ciklus.
Sajtószemle: Portfolio - 2021. május 26.
Egy sokéves folyamat vált valóra azzal, hogy a relatív alulfejlett Pest megye levált az EU-átlagnál fejlettebb Budapestről és önálló régióvá vált 2021-től, amelyet már az Európai Bizottság is jóváhagyott, emiatt megváltozott a regionális támogatási térkép is és mindezek nyomán a 2021-2027-es uniós fejlesztési ciklusban Pest megye már önálló régióként jogosult uniós forrásokra, amelyek volumene drasztikusan megnő – hangzott el egy szerda délelőtti budapesti sajtótájékoztatón. Az is kiderült, hogy Pest megye jelentős közlekedésfejlesztési, szenny- és ivóvíz, valamint a környezetvédelmi pályázatokra is számíthat a céges pályázatok mellett.
Sok forrást kap majd a megye, ami a hátrányt enyhíti
Vitályos Eszter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára az MTI tudósítása szerint azt mondta a sajtótájékoztatón, hogy a 2014-2020-as ciklusban Pest megye - a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program révén - 69 milliárd forinthoz jutott, amit a kormány kiegészítet egy 80 milliárd forintos magyar költségvetési támogatási kerettel, és a 2021-2027-es ciklusban csupán a települési önkormányzatokat fejlesztő operatív programban a tervek szerint 140 milliárd forint fog jutni a Pest megyeiek részére.
Elindult „A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása" című (GINOP Plusz-1.2.1-21 kódszámú) felhívás tervezetének társadalmi egyeztetése. A felhíváshoz kapcsolódó észrevételeket, javaslatokat 2021.05.17-ig várják a véleményezésre kialakított partnerségi fórumban, a támogatási kérelmek benyújtása várhatóan 2021. június 28. napjától lesz lehetséges.
A pályázati felhívás jelenleg társadalmi egyeztetés alatt áll, a tényleges megjelenésig a felhívás változhat!
A pályázat célja a mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai megújulásukhoz kapcsolódó fejlesztéseik támogatása.
Keretösszeg: 200 milliárd Ft; támogatási kérelmek várható száma: 1000-3000 db
Támogatás összege:
- minimum 10.000.000 Ft – maximum 629.300.000 Ft
Támogatás mértéke, formája:
Támogatás maximális mértéke az összes elszámolható költséghez viszonyítva:
Sajtószemle: Portfolio - 2021. április 15.
A K+F minősítéssel megszerezhető adókedvezményekkel akár minden tizedik munkavállaló bérét vagy 10 millió forintonként 1 millió forintot is megspórolhatnak a cégek. Az eljárás megkönnyítése érdekében a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) egy Fehér Könyvet készített, ami a kutatás-fejlesztést végzőknek és a pályázatok elbírálóinak is útmutatást ad. Az elmúlt években jelentősen nőtt a K+F minősítést kérő vállalkozások száma, ezért is fontos, hogy a cégek olyan támogatást kapjanak, amivel a jövőben már a projekt megkezdése előtt pontosan látják a minősítéshez szükséges elvárásokat.
Egy évvel az új típusú koronavírus megjelenése után, a védőoltások felfutásával a világ lassan talán készen áll a járvány legyőzésére, mindannyiunk legnagyobb örömére. De hátra sajnos még nem dőlhetünk. A vírus leküzdéséhez megfelelő szintű átoltottság szükséges, ez pedig - még a legoptimistább forgatókönyvek szerint is - hónapokba fog telni.
Mindaddig, amíg nincs mindenki számára elérhető vakcina, illetve az átoltottság szintje még nem megfelelő, a tömeges tesztelés a legnagyobb fegyver a koronavírus terjedése ellen, ezért nem szabad, hogy a védőoltások nyújtotta remény okán kicsit is lazítsunk a jelenlegi védekezés szintjén. A tesztelések állami szinten is tovább futnak, és ezt javasoljuk a munkahelyek vonatkozásában is.
Az antigén típusú gyorstesztek segítségével szerencsére könnyen fent lehet tartani a protokollt, amellyel egyszerűen, gyorsan és mindenki számára megnyugtató módon azonosítani lehet a fertőzést, illetve minimalizálni a vírus terjedését cégen belül.
Partnerünk, az MLG Consulting Kft által kínált teszt tökéletes megoldást kínál a vállalkozások számára dolgozóik racionális keretek közötti gyors, rugalmas és költségkímélő szűrésére.
Ráadásul most jelentős kedvezményt is kaptunk a gyártótól, így 30%-kal kedvezőbb áron, 4950.- forintért tudjuk adni a teszteket.